Konto Orkiestry: 11 1240 1053 1111 0010 6520 8291

Serwis archiwalny.
Przejdź do ostatniej edycji:
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 »

Wiadomości

Trójmiasto zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Najnowszy artukuł na ten temat

Uczniowie bili rekord Guinnessa w resuscytacji

Od rana ok. 2 tys. wolontariuszy w całym Trójmieście zbierało pieniądze w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdańsku zebrano 558 tys. zł, co jest o ponad 200 tys. zł lepszym wynikiem, niż przed rokiem. Pieniądze zebrane przez sztaby w Sopocie i Gdyni wciąż są liczone. W tym roku Orkiestra zbiera na pomoc oddziałom pediatrii i geriatrii w całej Polsce.Aktualizacja godz 16:53 Do godz. 16 w Gdyni zebrano ponad 330 tys. złotych, ale - jak informują sztabowcy - pieniądze są nadal liczone.

Aktualizacja godz. 14:57 W Sopocie wciąż liczą zebrane pieniądze - póki co wiadomo, że zebrano nie mniej niż 47 tys. zł.

Aktualizacja, godz. 9:30 W Gdyni na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest na pewno co najmniej 210 tys. zł. Wciąż trwa liczenie, więc kwota na pewno zwiększy w ciągu dnia.Po godz. 18.00 tłum na Długiej, jakby był środek sezonu.
Po godz. 18.00 tłum na Długiej, jakby był środek sezonu. fot. MK, czytelnik Trojmiasto.pl
Na Targu Węglowym zagęściło już się chwilę po 14, gdy na scenie pojawił się Jamal. Artysta, który raczej przyzwyczaił nas do grania jako "gwóźdź programu" miał w planie jeszcze wieczorowy koncert w Bydgoszczy, dlatego zgodził się wystąpić tak wcześnie.

W porównaniu do zeszłego roku pogoda była bardzo łaskawa. Rok temu wichura niemal porwała scenę przed finałem. Tym razem wiatr litościwie odpuścił. Dlatego na gdańskim Głównym Mieście wszędzie było widać tłumy.

Główną atrakcją muzyczną były występy Jamala i Libera. Zwłaszcza ten drugi "rozbujał" widownię, która chętnie śpiewała refreny jego piosenek.Jaką kwotą wsparłeś w tym roku WOŚP?

wrzuciłem kilka złotych 24%
dałem kilkanaście zł. 18%
podarowałem kilkadziesiąt zł. 24%
przekazałem kilkaset zł. 4%
pomogłem Orkiestrze kilkoma tysiącami zł. 3%
z różnych względów nie wsparłem akcji 27%
zakończona Łącznie głosów: 1494
Sporą popularnością cieszyły się foodtrucki - zwłaszcza z frytkami. Publiczność chętnie brała udział w licytacjach - a licytowano m.in. obiad z siatkarkami Atomówek, zwiedzanie ECS-u z Basilem Kerskim czy stylową grafikę ufundowaną przez marszałka Mieczysława Struka. W internecie zaś rekordy popularności bije kombinezon Roberta Kubicy.

O godz. 20.00 odbył się tradycyjny pokaz fajerwerków "Światełko do Nieba". W Gdańsku pokaz pirotechniczny wymusił czasowe zmiany w trasach linii tramwajowych. Od godz. ok. 19:40 do 20:05 tramwaje w obu kierunkach między dworcem a Pohulanką i Okopową jechały objazdem przez 3 Maja. Zawieszona była obsługa przystanków na Hucisku. Policja zamknęła też na kilkanaście minut Wały Jagiellońskie. Na dojazdach do centrum tworzyły się korki.Światełko do Nieba w Gdańsku.
Światełko do Nieba w Gdańsku. fot. Karol Nienartowicz
Aktualizacja, godz. 21.15.
Jak podają gdańscy sztabowcy, ponad tysiąc wolontariuszy w Gdańsku zebrało ponad 558 tys. zł. To o ponad 200 tys. zł więcej niż przed rokiem. Pieniądze w Sopocie i Gdyni wciąż są liczone.

Aktualizacja, godz. 20.30.
Na koncie gdańskiego sztabu jest już 350 tys. zł. Tym samym udało się wyrównać sumę z poprzedniego roku. Aukcje jeszcze trwają, pieniądze wciąż spływają, wkrótce kwota jeszcze wzrośnie.Aktualizacja, godz. 19.40.
Wygląda na to, że uda się pobić zeszłoroczny wynik. Na koncie gdańskiego sztabu jest już przeszło 290 tys. zł. Liczenie potrwa jeszcze kilka godzin, więc z pewnością suma jeszcze wzrośnie.
Na koncie WOŚP jest już w sumie 17 mln zł.

Aktualizacja, godz. 18.20.
180 tys. zł i ciągle rośnie - to kwota, jaką udało się do tej pory zebrać w Gdańsku podczas tegorocznego Finału WOŚP. Suma rośnie w dużym tempie, wszyscy w gdańskich 8 sztabach mają nadzieję, że uda się zebrać więcej pieniędzy niż przed rokiem (350 tys. zł).
Po godz. 18.00 na koncie WOŚP było ponad 12 mln zł.Aktualizacja, godz. 17.30.
W Centrum Riviera w Gdyni trwa koncert Sarsy, tymczasem sztab w Gdańsku liczy kolejne pieniądze, które spływają do banku Orkiestry przy Targu Węglowym. Na godz. 17.30 Gdańszczanie wsparli WOŚP kwotą 120 tys. zł. Na koncie WOŚP jest już prawie 12 mln zł.Aktualizacja, godz. 16.00.
Jak informuje gdański sztab, na godz. 14.30. udało się zebrać w Gdańsku równe 50 tys. zł. Pieniądze pochodzą zarówno z puszek wolontariuszy, jak i aukcji i loterii prowadzonych na Targu Węglowym. To nieco więcej, niż przed rokiem o tej porze (ostatecznie podczas ubiegłorocznego finału udało się zebrać 350 tys. zł.).

Łącznie na koncie WOŚP jest w tej chwili ponad 8 mln zł.

Aktualizacja, godz. 13.15.
Niezwykła grupa wolontariuszy pojawiła się właśnie na sopockim molo. To psy z hodowli pani Justyny Eichmann, które w akcję zbierania pieniędzy dla WOŚP włączyły się już po raz kolejny. Po południu od godz. 16.00 można je będzie spotkać na Głównym Mieście w Gdańsku.

Wideo z ubiegłorocznej zbiórki na molo w Sopocie

Aktualizacja, godz. 12.17.

Pierwsze szacunkowe dane odnośnie zebranej kwoty w Gdańsku poznamy po godz. 14.00.
W Sopocie wolontariusze wrócą do sztabu dopiero po godz. 18. Liczenie pieniędzy ma potrwać do północy. Późnym wieczorem pierwsze dane powinny spływać także z Gdyni, gdzie podobnie jak w Sopocie pieniądze zaczną być liczone dopiero po godz. 18.

Beach Race GdyniaW tym roku - podobnie jak w 2015 r. - fundacja zbiera pieniądze na wyposażenie oddziałów pediatrii. Tym razem nowy sprzęt pojawi się na oddziałach podstawowych, co ma umożliwić zakupy dla większej liczby szpitali. Już po raz kolejny część pieniędzy trafi też na pomoc dla osób starszych.

Z Orkiestrą gra też oczywiście całe Trójmiasto. Od rana pieniądze zbiera ok. 2 tys. wolontariuszy. Nad ich bezpieczeństwem czuwa zwiększona liczba patroli policji, choć - jak zapewniają funkcjonariusze - w ostatnich latach nie dochodziło do poważniejszych incydentów.

Zbiórce pieniędzy towarzyszy w sumie kilkadziesiąt imprez organizowanych przez sztaby i miasta. W Gdańsku na scenie pojawił się m.in. Jamal, Natalia Capelik-Muianga czy Liber. W Gdyni wystąpiła Sarsa. W Sopocie poza koncertami i występami kabaretów odbyły się też m.in. pokazy sprzętu wojskowego czy nauka pierwszej pomocy.

Fragment występu JamalaByła też impreza wspólna dla trzech miast. W południe spod Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu do Dworca Morskiego w Gdyni przejechał peleton ok. tysiąca rowerzystów, w większości w strojach Mikołajów, elfów i śnieżynek.

Przejazd mikołajów z Ergo Areny do GdyniSzczegółowy program imprez i licytacji znajdziecie w naszym specjalnym serwisie WOŚP. Naszą relację z 24. Finału będziemy na bieżąco aktualizować.

Opinie (831) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij