Konto Orkiestry: 11 1240 1053 1111 0010 6520 8291

Serwis archiwalny.
Przejdź do ostatniej edycji:
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 »

Wiadomości

WOŚP: serce kowala i motocross na plaży

Najnowszy artukuł na ten temat

Uczniowie bili rekord Guinnessa w resuscytacji

W Trójmieście odbędzie się w niedzielę niezliczona ilość pokazów i koncertów. Wśród nich będą zawody motocrossowe, które już tradycyjnie odbywają się na plaży w Gdyni.
W Trójmieście odbędzie się w niedzielę niezliczona ilość pokazów i koncertów. Wśród nich będą zawody motocrossowe, które już tradycyjnie odbywają się na plaży w Gdyni. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Choć kulminacją finału WOŚP jet zawsze "światełko do nieba" wysyłane o godz. 20, przypominamy o atrakcjach, które odbywają się w trakcie dnia i w których można wziąć udział w ramach rodzinnego spaceru.WOŚP to dla ciebie przede wszystkim:

akcja charytatywna, która pozwala pomóc potrzebującym 72%
sporo ciekawych imprez i wydarzeń 6%
forma pomocy, ale widzę przerost tej formy nad treścią 11%
impreza, której mogłoby nie być 11%
zakończona Łącznie głosów: 636
Gdynia

Dzień z finałem WOŚP można zacząć na plaży. Miłośnicy motocrossu już od godz. 11 będą mogli zobaczyć wyścigi Beach Race, organizowane na plaży zobacz na mapie Gdyni za Contrast Cafe przez Gdyński Klub Motorowy "Bałtyk".

W Centrum Riviera przez cały dzień będzie można spotkać bohaterów znanych z Gwiezdnych Wojen, gdyńskie cheerleaderki, a także zawodników gdyńskich klubów sportowych. Będą stanowiska do zabawy Lego i Angry Birds, a o godz. 17 rozpocznie się występ Sarsy, której przebój "Naucz mnie" królował na rozrywkowych listach przebojów w 2015 roku.

Atrakcje przygotowała też Akademia Morska. W godz. 12-16 na Wydziale Nawigacyjnym będzie odbywała się prezentacja Symulatora Mostka Nawigacyjnego i pokazy w Planetarium.

Przez cały dzień będą też odbywały się występy teatralne i koncerty w Klubie Marynarki Wojennej Riviera.

Licytacje i występy będą odbywać się w każdym centrum handlowym. Tradycyjna gdyńska licytacja odbędzie się o godz. 18 w Teatrze Miejskim przy ul. Bema 26 zobacz na mapie Gdyni.

Kulminacją dnia będzie tradycyjne "Światełka do Nieba", które odbędzie się o godzinie 20 na parkingu pomiędzy Gdynia Arena i Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni.

Zobacz mapę wydarzeń towarzyszących tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Gdańsk

Impreza główna odbędzie się na Długim Targu, a start koncertu finałowego przewidziany jest na godz. 14. Do tego czasu można będzie wziąć udział w innych wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji - choć tym razem jest ich o wiele mniej, niż w latach ubiegłych.

Czytaj więcej o wydarzeniach towarzyszących koncertowi głównemu

Po raz siódmy w Gdańsku odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach kajakowych i wioślarskich. Gdańsk, jako jedno z trzech miast (obok Poznania i Warszawy) stanie do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 12 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Dotychczasowy rekord wynosi 257 osób. Udział w zabawie mogą wziąć wszyscy chętni. Wystarczy przyjść w w godzinach 9-21 do Parku Handlowego Matarnia przy ul. Złota Karczma 26. Dla każdego uczestnika przewidziano symboliczną nagrodę - specjalny certyfikat.

W czasie wydarzenia odbędzie się też sztafeta gwiazd, w której wystartują obecni i byli medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

W zabytkowej Kuźni Wodnej w Oliwie wolontariusze po raz kolejny będą kwestować przy odgłosie kowalskich młotów i silników zabytkowych aut. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 12. Wtedy też odbędzie się prezentacja pracy urządzeń XVI- wiecznej kuźni oraz pokaz pojazdów zabytkowych Stowarzyszenia FSO Pomorze, Grupy Wyprawy Gdańsk-Monte Carlo 2016. Poza tym w programie szereg innych atrakcji, m.in. pokaz kowalstwa artystycznego, czy licytacja na rzecz WOŚP. Impreza jest otwarta, a wstęp na nią wolny. Wydarzenie potrwa do godz. 16.

Na Wyspie Skarbów odbędzie się natomiast kiermasz rzeczy (rękodzieła plastycznego), stworzonych przez członków Koła Emerytów Bursztynek, które działa na Wyspie Sobieszewskiej. Przy kiermaszu będzie również działa kawiarenka, w której można będzie nabyć domowe wypieki. Impreza rozpocznie się o godz. 10 występem artystycznym grup tanecznych prowadzonych przez Magdalenę Kotlarz. Pierwsza wystąpi grupa dzieci tańczących balet, tuż po nich taniec akrobatyczny z szarfą zaprezentuje druga, starsza grupa taneczna. Wydarzenie potrwa do godz. 14.

Trójmiejska komunikacja w zabytkowych autobusach i na rowerach

W całym Trójmieście odbędą się też specjalne, darmowe przejazdy zabytkowymi pojazdami komunikacji publicznej.

Dużą atrakcją może być przejazd "Na rowerach dla Orkiestry".

- Spodziewamy się ponad 1 tys. osób, więc będzie to największa zimowa impreza rowerowa w Polsce. Niektórzy wolontariusze będą też na rowerach zbierać pieniądze do puszek. Przy okazji pokażemy, że jazda rowerem zimą to - wbrew pozorom - nic strasznego - mówi Łukasz Bosowski ze stowarzyszenia Rowerowa Gdynia.
Rowerzyści wystartują spod Ergo Areny zobacz na mapie Gdańska na granicy Gdańska i Sopotu i do Muzeum Emigracji zobacz na mapie Gdyni w Gdyni dojadą poruszając się głównymi ulicami, które na czas przejazdu będą zamknięte.

Opinie (115) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wiadomości