• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 (52 opinie)

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków.

sty'21 31

niedziela

Gdańsk
sty'21 31

niedziela

Gdynia
sty'21 31

niedziela, godz. 09:00

Sopot
sty'21 31

niedziela, godz. 12:00

Gdańsk,
sty'21 31

niedziela

Gdańsk
sty'21 31

niedziela

Gdańsk
sty'21 31

niedziela, godz. 09:30

Pszczółki,
sty'21 31

niedziela

Trójmiasto
sty'21 31

niedziela, godz. 10:00

Gdańsk,
sty'21 31

niedziela

Online
sty'21 31

niedziela, godz. 14:00

Gdynia, Nowowiczlińska 35
sty'21 30

sobota, godz. 20:00

Gdynia, Parking Centrum Handlowe...
sty'21 29-31

piątek - niedziela

Trójmiasto


Kiedy mówię do Was te słowa, w tym momencie, na naszym koncie jest ponad 1 174 000 złotych, a przecież w starej wersji mieliśmy jeszcze kilka tygodni do rozpoczęcia naszego grania, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, razem z 80 Sztabami, które są rozsiane po całym globie. Gramy na wszystkich kontynentach - gramy, jesteśmy.

Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału - będziemy grali 31 stycznia!

Pamiętam jak kiedyś, kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, zmieniliśmy termin naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwal się odbył. Mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo, bardzo dobry dla festiwalu.

Sztaby WOŚPJesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło - WYGRAMY - było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie.

Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym.
Jerzy Owsiak, fot. Lucyna Lewandowska


Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem - zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy - nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ściskam Was bardzo serdecznie, dziękuję za zrozumienie, bądźcie razem z nami - 31 dzień stycznia, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

A wygrywamy, bo gramy z sercem.

Dziękuję bardzo!"

- Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg "Policz się z cukrzycą", który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.


Opinie (52) ponad 100 zablokowanych

 • Jurek w tym roku oddaje swoj zarobek na walkę z covid

  • 12 1

 • Nie będzie żadnego zbierania przez dzieci na ulicach w kwarantannie

  Dzieci będzie narażał znowu na choroby w dobie kwarantanny????

  • 9 5

 • Co za i**otyzm

  Przeciez 31 stycznia bedzie szczyt corony po swietach i sylwestrze!

  • 12 2

 • Czy może mi ktoś wytłumaczyć (1)

  co jest złego w tym, że ktoś komuś próbuje pomagać?

  • 3 14

  • Jeżeli nie chce pokazać księgowości ,,fundacji" to znaczy, że ma coś do ukrycia w tym jak zarządza zebranymi pieniędzmi

   • 2 2

 • A czy zbiórka dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy

  Będzie tylko na dzieci czy dla dorosłych osób też?

  • 3 2

 • Może będzie rekord i uzbierają około promila budżetu NFZ.

  A wyznawcy Owsiaka będą twierdzili że Jurek ratuje służbę zdrowia.

  • 8 5

 • Owsiak w dobie internetowych zbiórek na wielu portalach to przeżytek. W dodatku bardzo kosztowny!

  Nawet nie chodzi o i**otyczną ideologię tego Pana co wysyła dzieci na ulice by zbierały dla Niego pieniądze - przecież dzisiaj każdy potrzebujący na konkretny cel oże ogłosić zbiórke pieniędzy na swój cel i poprzez wyspecjalizowane portale zebrać ile ludzie dadzą - Zero kosztów własnych, zero zziębniętych dzieciaków i zero okazji do nadużyć! Więc dlaczego nie rezygnuje???

  • 8 5

 • To taki sam Socjalizm jak +500 z tą różnicą ze Owsiak rozdaje hucznie nie swoje i robi z siebie Wielkkiego

  Oni tez rozdają nie swoje które zabrali z podatków. Ale idea socjalistyczna ta sama.

  • 5 3

 • było zbyt traumatycznie 2 lata temu

  nie będę uczestniczył

  • 2 3

 • to jest wojna

  "bedoim" zebrac piniadze na ulicach od uliocznic na teczowa wojnę i na farbe do malowania wulgaryzmów na Polskich pomikach i kosciołach .meczetów i synagog nie rusza

  • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wiadomości

Księża wyrażają wdzięczność Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
Księża podziękowali WOŚP
Już blisko 2 mln zł dla WOŚP od Trójmiasta
Blisko 2 mln zł dla WOŚP z Trójmiasta
Trójmiasto zagrało razem z WOŚP
Trójmiasto zagrało razem z WOŚP
WOŚP gra w Trójmieście inaczej niż zwykle
WOŚP w Trójmieście inaczej niż zwykle
W niedzielę 29. finał WOŚP w Trójmieście
W niedzielę 29. finał WOŚP w Trójmieście