stat
Impreza już się odbyła

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 (52 opinie)

 • niedziela, 31 stycznia
 • Lokalizacja
  Trójmiasto

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków.Kiedy mówię do Was te słowa, w tym momencie, na naszym koncie jest ponad 1 174 000 złotych, a przecież w starej wersji mieliśmy jeszcze kilka tygodni do rozpoczęcia naszego grania, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, razem z 80 Sztabami, które są rozsiane po całym globie. Gramy na wszystkich kontynentach - gramy, jesteśmy.

Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału - będziemy grali 31 stycznia!

Pamiętam jak kiedyś, kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, zmieniliśmy termin naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwal się odbył. Mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo, bardzo dobry dla festiwalu.

Sztaby WOŚPJesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło - WYGRAMY - było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie.

Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym.
Jerzy Owsiak, fot. Lucyna Lewandowska


Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem - zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy - nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ściskam Was bardzo serdecznie, dziękuję za zrozumienie, bądźcie razem z nami - 31 dzień stycznia, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

A wygrywamy, bo gramy z sercem.

Dziękuję bardzo!"

- Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg "Policz się z cukrzycą", który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.


Opinie (52) ponad 100 zablokowanych

 • A ja w Nowym Roku życze sobie żeby takie orkiestry nie były potrzebne....

  Żeby moje pieniądze odprowadzane na NFZ trafiały na sprzęt i były dobrze wykorzystywane, żeby państwo było sprawne i takie organizacje jak WOŚP nie miały sensu, ale żeby to się stało to chyba musze zmienić kraj...

  • 69 11

 • aha, czyli koniec świata będzie 30 stycznia :]

  Podejrzewam, że nasz wspaniały rząd weźmie tę imprezę zasilającą służbę zdrowia pod uwagę i akurat przypadkowo na te ostatnie dni stycznia złagodzi bolszewickie restrykcje, a potem znów je przywróci, żeby się społeczeństwo za bardzo nie rozbrykało.

  • 15 23

 • kiedyś moja teściowa była przeciwnikiem Orkiestry, bo była słuchaczką Radio Maryja

  ,a gdy któregoś dnia miała atak serca i jedno urządzenie uratowało jej życie na którym było serduszko Orkiestry , wtedy zmieniła front i kazdego roku kazała wysyłać od siebie 5 zł.,jednego roku poprosiła nas czy nie załatwimy wózka by mogła się znależć w głównym tłumie kwestującym w Gdańsku , zrobiliśmy to ,nie zapomnę widoku jej radosnej twarzy i poprosiła nas ,że gdy odejdzie czy nie możemy od niej wysyłać pieniążka na ten cel, zaden problem co roku robimy to . A do przeciwników Orkiestry , pamiętajcie nie chcecie nie dawajcie , Orkiestra nie padnie z tego powodu ,a im więcej będziecie pluć na tego człowieka który tak cudownie to realizuje tym więcej pieniędzy będę wysyłać ,a wasze opinie mam gdzieś ,bo nie jesteście dla nikogo żadnymi autorytetami

  • 56 56

 • Czy orkiestra jest jeszcze potrzebna ?

  Szczerzę wątpie. Kiedyś może i była, ale dziś ? Polski Rząd Zjednoczonej Prwicy radzi sobie świetnie więc takie zbiórki pomocowe nie są potrzebne.
  Ponadto pamiętamy że owsik sprzeciwił się przeznaczeniu sprzętu do walki z cowid

  • 46 66

 • a jak w pojedynkę zmienisz kraj

  • 2 4

 • Dosyć politycznych zbiórek przez tego pana

  • 11 12

 • masz taki wpływ na kraj jak jedna mrówka na potężne mrowisko

  • 5 6

 • Spakuje się i wyjadę.

  ;)

  • 4 3

 • W Polsce nie mamy "służby zdrowia" tylko opieka zdrowotna

  A te zbiórki wcale nam nie są potrzebne

  • 6 7

 • Mam wpływ na swoje życie..

  Mam torbę, plecak i paszport na początek wystarczy ;)

  • 8 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wiadomości

Organek nie brał jeńców w B90. Świetny koncert promujący nową płytę
Organek zagrał w B90
Światowy Dzień Chleba. 5 miejsc w Trójmieście z naturalnym chlebem bez chemii
5 piekarni z chlebem naturalnym
Trójmiejskie duże Fiaty i Polonezy odwiedzają Zakopane
FSO Pomorze z wizytą w Zakopanem
Najbardziej znane modernistyczne budynki Gdyni
Perły gdyńskiego modernizmu
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 0:2. 82 sekundy zmieniły lidera
Lechia nowym liderem ekstraklasy